Dünyada ve Ülkemizde hipertermi uygulamaları lokal (bölgesel) ve tüm vucut olarak kullanılmaktadır. Lokal hiperternide kanserli dokuya kılcal bir maşayla ulaşılır ve frekans yardımıyla dokuya ısı transferi yapılır. Böylece kanserli doku ısıtılarak yok edilir.

     Bu yöntem her ne kadar doğru ve hedefe yönelik olsa bile gerek uygulanışı gerekse maliyeti açısından pek yaygınlaşamamıştır. Ayrıca ulaşılması zor olan tümörlerde kullanılması oldukça sakınca yaratabilir.

      Tüm vücudun ısıtılmasıyla yapılan hipertermi uygulamasında ise;  kemoterapi yada radyoterapi aşamasında ısınınca parçalanan partikül içerikli sıvı damar yoluyla hastaya enjekte edilir diaha sonra tüm vücut ısıtılarak kanser dokusu içerisindeki partiküllerin parçalanması ve tümörün yok edilmesi sağlanır.

     Her iki uygulama içinde klinik şarttır. Yani hasta günaşırı tedavi süresi boyunca hastaneye gitmek durumundadır.

 

 

 

 
         
 


Özellikle evresi ilerlemiş ve yaşlı kanser hastalarının her gün hastaneye taşınması oldukça zor ve maliyetlidir. Ayrıca kanser tedavisinde enfeksiyon faktörü göz önüne alınırsa bu durumu daha da zorlaştırır. Bağışıklık sistemi çökmüş olan  hasta her türlü tehlikeye karşı savunmasız kalacaktır.

Bütün bu sorunları ortadan kaldıracak "Yeni nesil bir tedavi" yöntemi sunuyoruz. MOBİL TERAPİ. KTM klinik tipi cihazların yanı sıra mobil terapi cihazları da üreterek, kanser hastalarımızın sağlıklı ve özel ortamlarında tedavi olmalarına olanak sağlamıştır.
 

 
 


  KTM teknolojisinde ısı oluşturacak mikro dalgalar yerine sadece kanser hücreleriyle rezonansa girecek RF frekansları kullanarak kanser hücrelerini titreştirerek ısınmasını sağlar. Dolayısıyla sağlıklı hücrelere zarar vermez. Hiç bir yan etlisi yoktur. Uygulamak için vücut üzerinde herhangi bir bölge seçmez. nerde  Kanserli hücre varsa onunla rezonans yapar diğer bölgelere dokunmaz.

KTM teknolojisi sayesinde hem taşınabilir özellikte hem de uygun maliyetleri sayesinde hastayı hastane hastane dolaştırmaz.